Otázky a odpovědi o prodlužování vlasů

Otázky a odpovědi na clip in vlasy

1. Mohou clip in poškodit mé vlastní vlasy?

Ne, clip in metoda nepoškozuje vlastní vlasy, pokud ji vždy správně aplikujete a sundáte ji na dobu spánku.

2. Mohu clip in metodu používat opakovaně a vydrží vlasy hezké?

Ano, jistě. Pokud se budete řídit našimi pokyny v péči o vlasy, tak vydrží velmi dlouho krásné a můžete je nosit jak často budete chtít.

3. Mohu si nechat clip in připnuté na dobu spánku?

Ne, nedoporučujeme mít vlasy připnuté na noc. Jde o to, že by to pro Vás nebylo pohodlné a sponky, které jsou na clip pásech našité, by Vás tlačily do hlavy.

4. Mohu clip in vlasy ostříhat?

Ano, clip vlasy můžete stříhat, ale je vždy lepší požádat o zastřinutí svého kadeřníka, který s tím má zkušenosti.

5. Mohu umývat clip in vlasy?

Ano, clip in vlasy můžete mýt tak jako své vlastní vlasy – tedy kvalitní profesionální kosmetikou. Je lepší umývat každý pás clip vlasů zvlášť, aby se do sebe nezacuchaly.

6. Mohu vyrovnávat vlasy žehličkou a vysoušet vlasy fénem (příp. kulmofénem)?

Ano, můžete. Clip in vlasy je ideální rovnat a foukat nepřipnuté na Vašich vlasech, protože tak nevytváříte tlak na vlastní vlasy a nedojde tak k jejich poškození.

7. Mám si vybrat rovné, nebo vlnité clip in vlasy?

Toto je opravdu na Vás, pokud máte své přírodní vlasy vlnité, raději zvolte i vlnité clip in, abyste je nemusela neustále narovnávat. Naopak, pokud preferujete rovné vlasy, zvolte rovné clip in.

8. Jakou kosmetiku mohu na clip in použít?

Na clip in vlasy můžete použít stejné kosmetické přípravky jako na své vlastní vlasy za předpokladu, že jde o kvalitní kadeřnické přípravky. (nám se osvědčila například kosmetika Loreal Professionnel)

Otázky a odpovědi na prodloužení vlasů

1. Co je prodloužení vlasů?

Spousta lidí se zatím s prodloužením vlasů nesetkala a tak neví o co vlastně jde. Vlasy k prodloužení jsou vyrobeny ze syntetických, nebo pravých lidských vlasů, které se různými způsoby aplikují k Vašim vlasům a prodlouží a zahustí Váš krátký účes, nebo účes bez objemu.

Vlasy mohou mít jakoukoliv barvu, texturu nebo délku. Mnoho žen využije možnosti prodloužení vlasů, aby zdokonalily svůj účes a měly krásnou sexy hřívu.

2. Je pravda, že prodloužení vlasů micro ring metodou je velmi snadné?

Micro ring, známé také jako micro loop jsou v poslední době oblíbenou permanentní metodou prodloužení vlasů. Prameny vlasů jsou zakončeny kroužkem a speciální smyčkou pro snazší aplikaci.

Pramen Vašich vlasů se vloží do smyčky na konci pramenu a za její konec se táhne dokud se neobjeví Váš pramen uprostřed kroužku, pak se jen kroužek "uzavře" micro ring kleštěmi a tím se v podstatě oba prameny spojí dohromady a dojde k prodloužení.

Spoj je umístěn v blízkosti pokožky hlavy, aby nebyl vidět. Spoj je tenký a nenápadný. Jde o snadnou a šetrnou aplikaci vlasů, protože při ní není použito teplo ani žádné lepidlo.

3. Co jsou remy vlasy?

Remy je termín, který se užívá v souvislosti s pravými vlasy, které mají kutikulu vždy směrem dolů a tím je omezeno nežádoucí zacuchávání vlasů. Zjednodušeně řečeno, vlasy jsou ustřiženy a poskládány vždy po směru jejich přirozeného růstu.

4. Co bych měla udělat s prodlouženými vlasy, když jdu plavat?

Největším problémem může být chlorovaná voda, která může způsobit případné zabarvení vlasů, nebo jejich vysoušení. Řešením může být například koupací čepice a použít vazelínu kolem jejich okrajů, aby došlo k dokonalému utěsnění.

Pokud nejste fanynkou koupacích čepic, doporučujeme vlasy svázat do copu a použít na ně vhodný kosmetický přípravek, který je bude chránit před chlorovanou vodou.

5. Kolik budu potřebovat pramenů micro ring / keratin?

Obecně platí, že pro jemnější vlasy stačí 100 pramenů. Pokud máte vlasy hustší, nebo krátké, doporučujeme použít 150 – 200 pramenů.

6. Jsou lidské vlasy lepší a proč?

Ano, protože se chovají jako Vaše vlastní vlasy. Efekt prodloužení lidskými vlasy je také přirozenější a vlasy se mohou mýt, fénovat, žehlit, kulmovat i upravovat jejich odstín přelivem či barvou.

7. Co jsou před-připravené prameny vlasů?

Před-připravené prameny vlasů jsou takové, které již mají nějaké zakončení a tím pádem jsou již plně připraveny k jejich aplikaci.

8. Jak se aplikuje prodloužení vlasů keratinem?

Prameny jsoujiž z výroby připraveny na prodloužení tak, že je na jejich konce aplikované lepidlo (keratin) a většinou je ve tvaru nehtíku (do tvaru U). Tento konec se přiloží k pramenu vlastních vlasů, společně se prameny nahřejí speciálními tavícími kleštěmi a tím se roztaví lepidlo, které oba prameny spojí. Roztavené lepidlo se ještě prsty dotvaruje do tenkého spoje, který je malý a velmi pevný.

9. Mohou být prodloužené vlasy žehleny, kulmovány a fénovány?

Ano, jde o pravé lidské vlasy, takže na nich můžete tyto tepelné úpravy provádět.

10. Mohu prodloužené vlasy barvit?

Ano, vlasy mohou být barveny, nebo tónovány přelivy. Vždy ale doporučujeme vlasy spíše ztmavovat než zesvětlovat, protože zesvětlování je větší zásah do struktury vlasů a mohlo by je to narušit a vlasy by se pak mohly více vysušovat. Vůbec nedoporučujeme vlasy odbarvovat.

11. Může metoda micro ring, nebo keratin poškodit mé vlastní vlasy?

Prodloužení vlasů nepoškodí Vaše vlastní vlasy, pokud je správně a odborně aplikované a pečujete o ně dle pokynů na našich stránkách. Velký pozor například musíte dávat při česání vlasů, abyste za ně příliš netahaly.

Doporučujeme také nechat si poradit od odborníka, která metoda bude pro Váš typ vlasů nejlepší.